Dil:

Randevu Evi da Çevrimiçi Tanışma

Randevuevi.com Üyelik SözleşmesiAşağıdaki, Randevuevi.com ile Randevuevi.com üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metnidir. Randevuevi.com'a üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Genel kurallar • Randevuevi.com sitesi ve servisi, yalnızca 18 yaşından büyükler içindir. Randevuevi.com üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. Bu koşula uygun olmadığı anlaşılan üyelikler, geçersiz kılınır.
 • Randevuevi.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Randevuevi.com sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com'da her rumuz bir kere kullanılır. Üye olan herkes, rumuz ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Randevuevi.com sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com'a üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Randevuevi.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com'da oluşturulan profiller tüm Randevuevi.com ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, profiller 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.
 • Randevuevi.com herkese açık üye profillerini, profillere bırakılan fotoğraf, ses kaydı vb. bilgileri herkese açık alanlarda kullanma hakkını saklı tutar. Üyelerimiz, profillerinin herkese açık olmasını istemedikleri kısmını, yaratacakları "özel profil"e aktarabilir, özel profillerini sadece istedikleri arkadaşlarına gösterebilirler.
 • Randevuevi.com'daki "Yakında kimler var" uygulaması, Google'ın Maps servisinin altyapısını kullanmaktadır. Randevuevi.com üyelerinin bilgileri, doğrudan bu servis kullanılarak haritanın belirli yerlerine konumlandırılmaktadır. Servis aldığı Google haritasında yer alan yer isimleri ve tüm ifadeler, tamamen Google'ın kontrolündedir. Randevuevi.com Google'ın uygulamasından sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com'da mesaj merkezindeki mesaj sayısı, ilgili sayfada beyan edilen limitleri aşan üyelerin mesajları en eski tarihliden başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay boyunca hiç giriş yapmayan üyelerin tüm mesajları silinebilir.
 • Üyelerimizi spam maillerden korumak için, her üye için günlük 600 mesaj atabilme hakkı vardır.
 • Favori listesindeki kayıtlar, mesajlar ve kırpılan göz kayıtları, ilgili sayfalarda beyan edilen limitleri aştığında sistem tarafından en eski tarihli kayıtlardan başlayarak silinebilir.


 • İnteraktif alanlar:

 • a) Bir kullanıcı, başka bir kullanıcının interaktif alanlarını istediği gibi kullanmasını engelleyemez.

  b) Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.

  c) Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.

  d) Bu web sitesi, sadece bireylerin kişisel kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz.

  e) Randevuevi, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

  f) Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik "e-posta zincirleri" kurulamaz; "junk e-posta" gönderilemez.

  g) Üyeleri bu tip reklam faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla Randevuevi, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutmaktadır.

 • Randevuevi.com site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir.
 • Randevuevi.com link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
 • Site üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanım, sergileme ve dağıtım hakkını, geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak Randevuevi.com'a vermiş olur. Randevuevi.com, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir.
 • Randevuevi.com, üyelerinden gelen başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir.
 • Randevuevi.com'da bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Randevuevi, hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Teknik aksaklıklardan dolayı Randevuevi.com'da hata ya da kesinti olabilir. Randevuevi.com, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. Randevuevi.com, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu değildir.


 • Üyelik  Standart Üyelik

 • Profil kabul şartları:
 • Üye olmak isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi, aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır.
  a)Profiller e-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez.

  b) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı kişiyi anlattığı alanlar, ayrıntılı, açık ve gerçeğe uygun olmalıdır.

  c) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı eşi anlattığı alanlarda, herhangi bir biçimde hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanılamaz. Profil sayfaları bütün üyelerimize açıktır.

  d) Profillerde Türkçe ya da İngilizce dışında bir dil kullanmak isteyenler bunu birkaç cümleyle sınırlı tutmak zorundadır.

  e) Profillerde herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandasını yapılamaz.

  f) Profillerde herhangi bir şekilde reklam yapılamaz.
 • Randevuevi.com'a üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Randevuevi.com verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Randevuevi.com sorumlu değildir.

 • Silver ve Gold Üyelik

 • Randevuevi.com'da Standart üyeliğin dışında 2 çeşit üyelik bulunmaktadır: Silver üyelik ve Gold üyelik. Silver ve Gold üye olunması durumunda, doldurulan formda verilen bilgilerin hatalı ve noksan olmasından dolayı ortaya çıkabilecek durumlarda, sorumluluğun üyede olduğunu, üye peşinen kabul eder.
 • Randevuevi.com'da Silver ve Gold üye olurken oluşabilecek aksaklıklardan, bankalarla yaşanabilinecek problemlerden Randevuevi.com sorumlu değildir.
 • Site üyesi, kredi kartı ile aynı gün içinde, bir defadan fazla işlem yapmaya çalıştığında kendi güvenliği için, sistem tarafından sadece tek bir işlem yapmak üzere sınırlandırılır.
 • Silver ve Gold üyeler, üyelikten istifa ettikleri takdirde Silver ve Gold üyelikleriyle ilgili tüm haklarını kaybeder.
 • Randevuevi.com, Silver ya da Gold üyelik satın alan, fakat siteden memnun kalmayıp "3 gün içerisinde" iade talebinde bulunan üyeye; ödediği parayı iade etmektedir. Her üye bu haktan sadece bir kez yararlanabilir. Bunun dışında kalan satın alınan üyelikler için para iade işlemi yapılmaz.
 • Silver ve Gold üyelere ait profiller Randevuevi.com kurallarını ihlal ettikleri takdirde, tıpkı Standart üyelerin profilleri gibi yasaklı veya yasaksız reddedilebilir, iptal edilebilir. Yasaklanma durumunda gerekli düzenlemeleri yaptığı takdirde üyelik haklarına kavuşur ancak iptal edilen bir üyelik Silver ve Gold üyelikle ilgili tüm haklarını kaybeder. Bu durumda, herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi mümkün değildir.
 • Randevuevi'in Silver ve Gold üyelerinin üyeliklerinin kesintiye uğramaması için kredi kartı ile yapılan ödemelerde üyelik süresi sonunda üyelik otomatik olarak yenilenir. Üyeler üyelik tarihlerinin bitişinde Silver ve Gold üyeliklerinin yenilenmesini istemezlerse bunu, "Üyelik Durumu" sayfasında yer alan "Otomatik Yenileme" ayarından değiştirebilirler.
 • Randevuevi.com'da Silver ve Gold üyelikler kredi kartı kullanarak ve havale yoluyla satın alınabilir. Kredi kartı yoluyla üyelik satın alanların kredi kartlarına ait bilgiler, üyenin isteğiyle üyeliğinin otomatik olarak uzamasına imkan tanınması için, sistem tarafından kaydedilir.
 • Satın alınan her üyelik paketi için Randevuevi.com tarafından bir fatura kesilir. Silver ve Gold üyeler fatura bilgilerine "Üyelik durumunuz" sayfasındaki "Fatura bilgileri" linkinden ulaşabilir. Faturalarının adreslerine gönderilmesini isteyen üyelerimiz "Fatura Bilgileri" linkiyle ulaştıkları sayfaya adres bilgilerini girip "Faturanın adresime gönderilmesini istiyorum" kutucuğunu işaretleyebilir. Üyelerimiz kendileri adına düzenlenmiş evvelki tarihli faturaları da buradan izleyebilir.
 • Silver ve Gold üyeliklerde 1 aylık paket 30, 3 aylık paket 90 ve 1 yıllık paket ise 365 günü ifade etmektedir.
 • Mobil ödeme işlemlerinde; eğer kontörlü hat sahibi iseniz, kontörleriniz düşülerek, faturalı hat sahibi iseniz, faturanıza yansıtılarak gerçekleştirilecektir. Mobil ödeme türünde iade işlemi yapılamamaktadır.


 • Sibergruplar


 • Sibergruplar, Randevuevi kullanıcılarına açık belirli konular altında toplanmış gruplardır. Tüm Randevuevi kullanıcıları diledikleri kadar sibergrup yaratıp sibergruplara katılabilir.
 • Randevuevi.com tüm gruplardaki her türlü materyele müdahale etme hakkını saklı tutar. Kontrolsüz olduğuna karar verilen grupların kurucuları Randevuevi.com tarafından uyarılabilir ya da bu gruplar doğrudan yayından kaldırılabilir; kurucu ve yöneticiler Randevuevi.com tarafından değiştirilebilir.


 • Güvenlik


 • Randevuevi.com güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır. Randevuevi.com 24 saat denetlenmektedir.
 • Randevuevi.com'da kişisel bilgiler hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Üyelik işlemleri gerçekleştirirken verdilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kullanıcı ve müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu uluslarası bir standarttır. İşlemler sürecine girildiğinde güvenli bir sitede olunduğunu anlamak için dikkat edilmesi gereken iki şey vardır. Biri browserin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak özel korunan sayfalarda, sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu, güvenli alanı ifade eder. Bu alanda verilen bilgiler şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez.
 • Üye, göndereceği e-postalarda, faxlarda veya mektuplarda asla kredi kartı numaranızı yazmamalıdır. E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. Randevuevi.com, bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. Kredi kartı numarasının bildirilmesini gerektiren durumlarda 0 212 252 94 49 numaralı telefondan Randevuevi.com yetkilileriyle bağlantı kurulabilir.
 • Üye verilerinin Randevuevi.com ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Randevuevi.com. sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com, online ya da offline konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa- sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com, üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip etme hakkına sahiptir ama buna zorunlu değildir. Üyeler arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan Randevuevi.com sorumlu değildir.
 • Randevuevi.com üyeleri istedikleri zaman, "Hesap" sayfasındaki Hesap Ayarları'nda yer alan "İstifa" bölümündeki talimatları takip ederek üyelikten çıkabilir. Randevuevi.com, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
 • Üyeler diledikleri zaman "Hesap" kısmındaki "E-posta Servisi Ayarları" seçeneğinden talimatları takip ederek Randevuevi.com e-posta bildirimlerini durdurma hakkına sahiptirler.
 • Randevuevi.com, kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (forumlar, sohbet odaları, kısa mesaj, Messenger'a ait mesaj, fotoğraf ya da profil ) Üyelik Sözleşmesi'ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilir veya iptal edebilir.
 • Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Randevuevi.com tarafından istendiği zaman değiştirilebilir.
 • Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Randevuevi.com'un, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.